Choď na obsah Choď na menu
 


Randezvous pod hradbami

23. 7. 2009

 

 

Randezvous pod hradbami  4. 7. 2009

 

Bardejovský literárny klub pri Knižnici D. Gutgesela v Bardejove v spolupráci s Mestským úradom v Bardejove, odd. kultúry, Hornošarišským osvetovým centrom v Bardejove a Poľsko - slovenským domom v Bardejove zorganizoval 2. ročník celoslovenského literárno-hudobného podujatia Randezvous pod hradbami. Autori a niekoľkí literatúry chtiví nadšenci sa stretli v sobotu 4.7.2009 o 18:00 na letnom amfiteátri v Bardejove. Keďže počasie bolo vopred objednané, podujatie mohlo začať bez akýchkoľvek problémov.

Celým večerom sprevádzali a vystupujúcich predstavovali Janko Račko (B.L.K.) a Danka Ristvejová (Knižnica Dávida Gutgesela v Bardejove).

Vystúpenia autorov poézie a prózy z rôznych kútov Slovenska striedali hudobné vstupy Petra Piatka (gitara a spev) s Romanom Zábojníkom (basová gitara), Moniky Špakovej (flauta) a Paliho Bartoša (gitara a spev).

Hosťami programu boli Maroš Andrejčík, ktorý prítomných potešil poviedkami zo svojej novej knihy a pridal aj jednu tradičnú- charakteristickú jeho humorom, ktorý vystihuje až veľmi presne každodennú tvrdú realitu. Spolu s ním sa na pódiu predstavila mladá poetka Eva Bačinská.

Svojou prítomnosťou potešili aj priatelia z Poľska Jan Tulik a Waclaw Turek, ktorý prečítal svoju báseň v slovenskom preklade!

Zastúpenie mal aj literárny klub Mädokýš, ktorý sa stáva pomaly, ale isto, pravidelným hosťom bardejovských akcií. Martin teda reprezentovali Janko Cíger a Peťo Staríček. Prof. Janko si samozrejme neodpustil propagáciu katedry hraškológie a verboval nových adeptov na tituly.

Z akcií BLK už známi Peter Karpinský zo Spišskej Novej Vsi prezentoval svoju poviedkovú tvorbu. Najmladšou vystupujúcou bola Marika Smoroňová z Novej Ľubovne. Program uzavrel Erik Ondrejička, ktorý v svojich knihách našiel báseň hádam pre každého. Samozrejme, že sa predstavil aj BLK. V jeho farbách prednášali Ján Nagajda, Adam Mihalčin, Ľuboš Adamuščin a Lýdia Sobeková (Džundová).

Súčasťou podujatí BLK je aj zbierka pre Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi. Jeho riaditeľka MUDr. Alica Válkyová v krátkosti predstavila činnosť hospicu. A aj vďaka štedrosti všetkých prítomných sa vyzbieralo 65,65 eur.

Zostáva len veriť, že z Randezvous sa vyvinie pravidelné koketovanie s literatúrou a že sa všetci stretneme aj budúci rok.

 

Lýdia Sobeková - Džundová

                                     

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.