Choď na obsah Choď na menu
 


Ponorkou sme sa prepravili

20. 3. 2009

Ponorkou sme sa šťastne preplavili

 

V sobotu 24. januára 2009 to bolo iné. Ponorkou boli mnohí prekvapení. Ani sa nečudujem, kto by to čakal. Ale keď sme sa už rozhodli, tak nám nič iné neostávalo :). Nastupovať!

Okolo šiestej hodiny podvečer sa začali zbiehať účinkujúci, ale aj diváci a kamaráti. Keď sa to začalo, bolo pol ôsmej večer. Medzi tým bol čas osobného voľna. Prvý som sa na reflektorom vysvietenú stoličku posadil ja aj s gitarou, nasledovalo krátke predstavenie účinkujúcich a pieseň. Moderátorka Andrea Šoltýsová sa chopila svojej šance hneď po mne, aby predstavila človeka menom Peter Staríček. Oproti vystúpeniam v minulosti, Peter obmenil obsah prednášaného. Básnik novej generácie, tak ako ho poznáme, poznal cestu po pamäti. Vzápätí ho nasledoval aj Peter "Kefo" Šrank. Veselé verše cez úsmevy, dve piesne do publika a zohriať pod lampu sa po ňom prišiel básnik, textár a vydavateľ Dalimír Stano. Meral dlhú cestu, aby aj on pridal na kôpku kúsok zo svojho umenia. Dalimír, ktorý nám stále prinesie veľa pekných kníh. Aby nám aj iné plavby ubiehali plynule.

"Pali idééééš!!!", ako by ma pred ďalšou piesňou povzbudila známa moderátorka pani G. Našťastie je tu stále Andrea. Keďže Kefovi bolo málo, prišiel ešte raz, tento krát so zrnkami sprostosti a predstavil aj verše pre deti. Keď sa z publika začala vynárať postava a tieň sa prehnal po miestnosti, bolo jasné, že na pódium mieril velikán Pavol Garan z Dobšinej. Potrebujem podvihnúť mikrofón. Hrubý hlas sa začal ozývať cez rady sediacich poslucháčov. Prsty delili verše zo zatvorenej knihy, biely klobúk... Publikum sa bavilo, opäť prišiel Kefo. Na palube bol ešte jeden človek, ktorý neprehovoril. Janko Račko. Predstavil klub, záujmy, svoju tvorbu, poďakoval celej posádke.

Na začiatku boli obavy, či ponorka s nami vydrží celú cestu až do cieľa. Zbytočné. Vystúpili sme na "pevnú" zem. Niekoľko ľudí sa stratilo v tatranských lesoch s rozprávkovými chalupami, maestro zavial dlhým plášťom, sadol do limuzíny a stratil sa v diaľke, biely klobúk... Ostatní mali pred sebou tiež dlhú cestu.

Pavol Bartoš

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.