Choď na obsah Choď na menu
 


BLK na Poetickej Ľubovni

31. 3. 2009

BLK na Poetickej Ľubovni

 

14.3.2009- Stará Ľubovňa

 

V jednu chladnú marcovú sobotu sa konalo v Starej Ľubovni už tradičné podujatie- vyhodnotenie literárnej súťaže Poetická Ľubovňa. Keď hovorím tradičné, myslím doslova, pretože išlo už o XVII. ročník súťaže. A BLK bol pri tom.

Poetická Ľubovňa sa trochu líši od ostatných literárnych súťaží svojou slávnostnou atmosférou, ktorej pridáva aj to, že vyhodnotenie sa koná v obradnej sieni plnej svetiel. Tradičný je aj úvodný program so spevom a prednesom básní, ktorý nacvičili ľubovniansky študenti pod vedením pani učiteľky Kollárovej (tá sa už dlhé roky venuje poéziechtivým študentom). Následovali príhovory- primátora mesta Stará Ľubovňa a predsedu poroty Janka Petríka. A potom už dlho očakávané vyhlásenie výsledkov. Kompletné výsledky sú uverejnené na internetovej stránke http://muza.websity.sk/. Fotografie zo súťaže nájdete na http://www.staralubovna.sk/poeticka-lubovna-2008/. Samozrejme, že bodoval aj BLK. Janko Račko získal čestné uznanie a mne sa ušla cena o. Vasiľa Kočambu.

Súčasťou Poetickej Ľubovne býva aj rozhovor s hosťom. V tomto prípade to bola hosťka- Júlia Čurillová. V rozhovore, ktorý viedol Peter Karpinský, predstavili jej knihu Sedmolásky, ktorá vyšla minulý rok ako víťazná zo súťaže Debut.

Následovalo milé pohostenie a potom sme všetci čakali čo bude ďalej. Musím spomenúť, že v porovnaní s inými rokmi mi chýbal rozbor našich prác. Tentokrát sa účastníci aj porota akosi roztrúsili ktovie kam. Ale ako príležitosť stretnúť starých známych a spoznať nových pišúcich autorov a posedieť v príjemnej atmosfére, je Poetická Ľubovňa ideálna.

 

Lýdia Sobeková

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.